Cerven
ohodnotit

Avatar

Další název:
Project 880; Avatar - Aufbruch nach Pandora
Rok:
2009
Délka:
162 minut
Premiéra v ČR:
17.12.2009
„Vítejte v novém světě za hranicí vaší fantazie.“

Diskuze k filmu Avatar

 Počet příspěvků v diskusi: 9
 Přidat příspěvek do diskuze

Alix
Alix zprava

Napsat uživateli zprávu

23.6.2015
Je mi líto, že zemřel autor hudby, protože ta byla v   tomto filmu hodně důležitá a bez ní by film pozbyl   polovinu své krásy.
aktenka66
aktenka66 zprava

Napsat uživateli zprávu

23.9.2012
Miluju!
Pro mě nejlepší film všech dob! Miluju Avatara, těším   se na další díly ^^ Kdo viděl prodlouženou verzi?
261972
261972 zprava

Napsat uživateli zprávu

4.3.2012
James Cameron je dobrý a talentovaný režisér, ale tento   film se mi moc nelíbil. Je moc dlouhý a příběh neni tak   zajímavý.
Zdendo463
Zdendo463 zprava

Napsat uživateli zprávu

21.7.2010
Kaltxì aysmukan, si smuke. Oel ngati kameie.
Keby bolo možné zakúpiť si permanentku, tak si ju   zaobstarám! Nerozumiem, ako niekto môže napísať že   "prvá polovica filmu - nuda". Ja tú prvú   polovicu priam zbožňujem! Milujem ten film. A dokonca   priznávam, že ho najradšej pozerám sám, aby som si   mohol dojatím poplakať :)
Pokojne by som šiel na   film znovu a znovu, aj keby krásna Neytiri učila   "zřít" Jake-a aj päť hodín filmu. Tá   prepracovanosť jazyka Na'Vi - jeho ľúbozvučnosť... do   toho rovnako krásna hudba ako i vizuálne spracovanie   filmu. Každá sekunda je pre mňa dôležitá a   nenahraditeľná. Nič nepokladám za "nudné". Ak   by to nejako osekali, nebolo by to ono (bol by som skôr za   natiahnutie aspoň na 4 hodinky). Škoda, že sú ľudia,   ktorým ide len o to, aby sledovali ako jeden druhého   zabíja - a kým krv netečie aj z obrazovky, tak je to   nudaaa. Zároveň tých ľudí ľutujem, že nedokážu   tento film chápať a prežívať rovnako ako ja (asi   nedokážu "zřít" :D ). To, že tento film je   taký, aký je, ho robí jedinečným. A je mi doplaču z   toho, že už zrejme nič také neuvidím. Ostáva mi   dúfať, že Avatar 2 (a nech to neskončí ani pri trojke)   bude v podobnom ladení, a znovu zažijem tie nádherné   chvíle pri objavovaní tajov a krás Pandorskej prírody a   že nám ukážu toho omnoho, ale omnoho viac. A môže tam   byť aj nejaký dej (ako bonus - len taká drobnosť   navyše) :D
Nedokážem vytknúť nič. Je to fakt   umelecké dielo. To, že je dej predvídateľný,   priehľadný, ja to v tomto prípade beriem ako potrebné.   Veď neide o nervy drásajúci horror. Tu ide o niečo   úplne iné. James Cameron nám tentokrát (po jeho   Terminátoroch a Predátoroch a neviem čoho ešte)   naservíroval balzam pre dušu. Spravil to tak, lebo chcel,   aby sme boli pripravení na to, čo príde. O to ľahšie a   hlbšie to možno precítiť, lebo sme vopred na tú   situáciu emotívne naladení. Film pozerávam znovu a   znovu. Je možné, že som ho zhliadol viac ako pätnásť   krát. Nesmierne rád sa vraciam na Pandoru. Ani som   nedýchal pri prvom zhliadnutí hlavnej hrdinky s lukom -   vnímal som každý detail jej postavy, črty tváre, odrazy   v jej krásnych veľkých očiach (úžasné, ako sa vyhrali   s každým pixelom) - hotová láska na prvý pohľad :) Let   na Ikranoch si vychutnávam do posledného dúška (tiež   tam znie jedna z mojich najobľúbenejších skladieb).   Zbožňujem smiech Neytiri, a keď hovorí svojmu Ikranovi -   sìltsan Seze (dobrá Seze). A jej charakter.   Scéna, kde Jake-a "vypnú" a Tsu'tey sa na neho   vrhne s nožom - a Neytiri si ho chráni - pokladám za   jednu z mnohých tak krásne dojímavých scén...   Srdcervúci pád Rodného stromu, či Jake-ov   "Mor-ho" predslov a vyburcovanie Na'Vi-ov k boju -   a tá hudba k tomu - jednoducho nemám slov.
Čo k   tomu dodať? Nádherné, dojímavé, do detailu   prepracované umelecké dielo Avatar sa hlboko vrilo do   môjho srdca. James Cameron je človek, ktorému vzdávam   hold. Irayo, James. Kìevame ma tsmukan. Eywa ngahu   ;)
Steve997
Steve997 zprava

Napsat uživateli zprávu

23.4.2010
Pravda je, že film těží jen z 3D projekcí, ale na DVD   je to "jen" obyčejné nadprůměrné sci-fi
renbie
renbie zprava

Napsat uživateli zprávu

28.3.2010
výborný
krásny film s celosvetovou myšlienkou ochrany prírody
nobynoblhoch
nobynoblhoch zprava

Napsat uživateli zprávu

20.1.2010
...
proboha budte trochu soudni v hodnoceni...aby film dostal   desitku musi byt nejen vizualne na vysi,ale hlavne musi mit   dej a skvele herecke vykony-coz tento film nema. ano muzu   dat 10 pokud jsem nenarocny divak a sedim v kine na 3d,ale   jakmile mi to pusti nekdo na dvd tak je to nadseni razem   pryc a dat filmu co je prumerny na dvd a zije jen v kine   ,10z10 je fakt ........
Stalhein
Stalhein zprava

Napsat uživateli zprávu

8.1.2010
Avatar - omluva
Milí čtenáři mého příspěvku, děkuji Vám, že jste   mě upozornili na chybu v ohvězdičkování filmu mnou   tolik vychvalovaného. No jistě, uklepla se mi ručka. Tak   tedy promiňte to rozhořčení, jež Vám má neohrabanost   způsobila. Vše je už napraveno, zdraví Vás Stalhein.
lipy
lipy zprava

Napsat uživateli zprávu

24.12.2009
jestli nejlepsi vsech dob nevim...bylo zde plno skvelych   filmu ve vsech zanrech...tohle je nejlepsi film sveho druhu   protoze je prvni :) ale fantasticky a busde trvat dlouho nez   ho neco prekona pokud tedy vubec prekona... ale je to   stoprocentne nejlepsi film roku...twilight se s tim neda   porovnavat, ani o tom uvazovat, pak tu je 2012, district 9,   gamer, atd.... tyhle filmy maji neco do sebe mozna, ale   nejńi to jednicka roku, mozna desetileti...tou je AVATAR
  Přidat příspěvek do diskuze


Hodnocení:n12345678910
Reklama

Podobné filmy

Avatar 4 (2026)

 Avatar 4 (2026)
Avatar 4 n
 
Žánr: akční / dobrodružný / fantasy
Země: Spojené státy americké
Režie: James Cameron

(pokračování)

Avatar 3 (2025)

 Avatar 3 (2025)
Avatar 3 n
Avatar: The Seed Bearer
Žánr: akční / sci-fi / thriller
Země: Spojené státy americké
Režie: James Cameron

(pokračování)

Avatar: The Way of Water (2022)

 Avatar: The Way of Water (2022)
Avatar: The Way of Water n
Avatar 2
Žánr: fantasy / thriller / akční / sci-fi
Země: Spojené státy americké
Režie: James Cameron

(pokračování)

Reklama